Yazarımız Olun...

Misafirim Olun!

Misafir Yazarlık, içeriklerinizi farklı bir sitede yayınlayarak, sizin ve bloğunuzun tanınmasını sağlayan bir sistemdir. Ben de bloğumda misafir yazılarınızı yayınlamaktan onur ve mutluluk duyarım. Her ne kadar yazarlar kendi bloglarında veya başka bloglarda misafir yazı yayınlamaya soğuk baksalar da ben misafir yazarlığa karşı değilim ve teknikyaz.com ‘da misafir yazılar paylaşıyorum. Ayrıca bazı bloglarda yayınlamak üzere misafir yazılar da hazırladım. Önümüzdeki zaman zarfında ilgili sitelerde yayınlayacağım.

Hayatımızda zaman zaman sadece kendimiz için yaşadığımızı düşünürüz. “Çok fazla bilgi birikimim var ama kimse beni keşfetmiyor” diyebiliriz. Önceki hatalarımızdan ders alıp yeni başlangıçlar, güzel anılar, yararlı tecrübeler edinmek isteriz. Bunları gerçekleştirmek için çabalarız, bize değer katacak bir şeyler ararız. Bazen biz onlara ulaşırız bazen de onlar bize… Bu yazıyı okumaya başladığına göre demek ki hayatında bir değişiklik, güzel bir tecrübe birikimi edinmek istiyorsun. Hoş geldin! Umuyorum ki, bu yazının sonunda Teknik Yazılar’ da misafir yazarlık için bizimle iletişime geçeceksin.

Misafir Yazarlıktan Kazancınız
  • Her şeyden önce kendinizi tanıtmış olursunuz.
  • Bloğunuzu başka blogların okuyucu kitlesine tanıtmış olursunuz.
  • Farklı blogların okuyucu kitlesini kendinize çekersiniz.
  • Kendinize kaliteli backlink sağlarsınız.
  • Bloğunuza başka blogların okuyucuları da eklenerek ziyaretçi trafiğiniz artar.
  • Başka bloglarda yazdığınız misafir yazı, kendi sitenizdeki yazılar için referans sağlar.

Teknikyaz.com’da misafir yazı yayınlamak size ne kazandırır?

Blog Tanıtımı

Misafir yazarların kullanmış olduğu çok önemli ve gözardı edilmemesi gereken bir konudur. 2 yıldır yazmakta ve geliştirmekte olduğum teknik bloğumda kendinizi ve bloğunuzu tanıtma fırsatı yakalamış olursunuz. Buradaki yazılar size ve sitenize referans sağlar. Kendinizi tanıtmak ve anlatmak için sitemizde yazabilirsin. Her bir yayınınızdan sonra, kendinizi geliştirmeniz, bir amaç için çabalamanız, bunların size olumlu geri dönüşleri sonucu bu işten keyif alır hale geleceksiniz.

Ziyaretçi ve Takipçi Kazanımı

Aylık ziyaret sayısı 50.000‘lere ulaşan sadık bir ziyaretçi ve takipçi sayısına sahibiz. Misafir yazılarınızla benim takipçilerimi de kendinize çekersiniz. Göndereceğiniz özgün kaliteli ve doyurucu bir yazı neticesinde ziyaretçilerimizin sizin bloğu takip etmesini sağlayabilirsiniz. Sonuç olarak hem yeni ziyaretçi hem de takipçi sayınızı arttıracaksınız.

Dostluk ve Destek

Misafir yazarlığın maddi olduğu kadar manevi bir getirisi var. Burası çabucak adapte olacağın, yabancılık çekmeyeceğin ortak bir payda etrafında toplanmış insanlar topluluğudur. Misafir yazı yayınlayan arkadaşlarımla sıkı bir diyalog kurmaya başladık ve birbirimizi geliştirme konusunda destek oluyoruz. Sizinle de samimi ilişkilerde bulunacağımıza eminim. Ayrıca konuk ettiğim yazarlar ile birbirimize destek verdiğimiz için blog hayatımızda bizi birazda olsa rahatlatıyor. Ayrıca reklam optimizasyonu konusunda da birbirimizi geliştiriyoruz.

Backlink Kazanımı

Sitem gerçekten çok hızlı index alıyor ve yayınladığım yazılar genelde 1. ve 2. sayfada yer buluyor. Mesela ”Kumpas nedir, Yüzey temizleme nedir, Komparatör, Satınalma nedir” vb. konulardaki yazılarda genelde 1. ve 2. sıradayım. Alexa değerimizi de kontrol edebilirsiniz. Bloğumuzun değerleri kaliteli olduğu için misafir yazınızın linki de kaliteli olacaktır.

Türkiye'nin Her Tarafından ve Dünya’ya uzanan Bir Sosyal Ağ

Birçok kişi, bu sitenin sadece belirli bir yaş grubuna ve belirli bir alana hitap ettiğini düşünüyor. Oysaki sitemize hemen hemen her yaş grubundan ve her ülkeden insana değer katacak birçok bilgi mevcuttur. Ziyaretçi trafiğimizin %70’lik kısmı Türkiye’den %30’luk kısmı da Rusya ve Amerika başta olmak üzere diğer dünya ülkelerinden gelmektedir. Büyük bir alana hitap eden bir sitede yazar olacaksınız.

Özgeçmişine Ekleyebileceğiniz Harika bir Tecrübe
Teknik Yazılarda yazarlık gerçek hayatta geleceğe atılmış bir adımdır. Çevrene bir baktığında herkesin bir telaş içinde işe başvurması, bir yerlere kendini kabul ettirme çabasını görürsünüz. Peki, bir işe başvuracaksınız ve senden ilk istenen şey nedir? Tabii ki bilgi birikiminizi özetleyen öz geçmişiniz(CV)... Diğer öz geçmişlerden daha farklı olan kendini gerçekleştirmiş bir insanın öz geçmişi... Sizin farkınız neden Teknik Yazılar olmasın? Kaldı ki bu yazılarınızı her türlü ortamda referans olarak kullanabilme ayrıcalığına sahip olacaksınız.

Ve son olarak;

Normal hayatta bizi biz kılan, bizi diğerlerinden farklı kılacak en fazla katkı sağlayan tecrübeler gönüllü çalışmalardır. Bir iş görüşmesine gittiğinizde, sizi diğer adaylardan farklı kılan, bir adım öne geçiren faaliyetler gönüllülük deneyimleridir. Böyle bir tecrübe arıyorsanız tam olarak yeriniz burası... Binlerce kişinin takip ettiği bir sayfada kendi isminizle yazmaya başlamak, on binlerce kişiye ulaşmak, onların hayatına bir şeyler katabilmek demektir. Ayrıca sizi takip edenlerin arasında üst düzey yöneticiler ve patronlarda olacak Bu etkiyi yaratabilmeniz için işte sana harika bir fırsat sunuyoruz. Bizimle yazın!Alttaki formu doldurarak yazdıklarımızın sizleri etkilediği bize gösterin.
Sizleri aramızda görmek ümidiyle, hoşça kalın...

Yazarlık kurallarını inceleyin.

Fatih Demirbaş
fdemirbas09@gmail.com