Hizmet Şartları

Son değiştirilme tarihi: 11 Nisan 2016

Teknik Yazılar ’a hoş geldiniz!

Bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Hizmetlerimiz ve uygulamalarımız blogger alt yapısı tarafından sağlanır.


Hizmetlerimizi kullanarak, buradaki bulunan kuralları onaylamış olursunuz. Lütfen kurallarımızı dikkatlice okuyun.


Hizmetlerimizi Kullanma
Kurallarımız kapsamında gösterdiğimiz tüm politikalara uymanız gerekmektedir.

Size sunmuş olduğumuz hizmetleri istismar etmeyin ve uygunsuz kullanmayın. Örneğin, Hizmetlerimize talimatlarımız dışında farklı yollarla ulaşmaya çalışmayın. Yürürlükteki bulunan yasalar ve yönetmeliklerin izin verdiği şekilde hizmetlerimizi kullanabilirsiniz. Kurallarımıza ve politikalarımıza ters hareketler sergilendiğini düşündüğümüz ve tespit ettiğimiz durumlarda hizmetlerimiz askıya alabilir veya kaldırabiliriz.

Sitemizi kullanmamız bulunan tüm yayın, döküman, resim ve benzeri hizmetlerin mülki hakkını size vermez . Bunların sahibinden izin alınmadığı veya yasaların yasakladığı durumlardan ötürü hizmetlerimizi kullanamayabilirsiniz. Bu kurallar, size sitemizde bulunan marka ve logo kullanım iznini vermez. Sitemizde ve uygulamalarımızda görünen tüm yasal içerik ve açıklamaları değiştirmeye ve gizlemeye kalkmayın.

Hizmetlerimiz Teknik Yazılar ’a ait olmayan bazı yayın ve içerikler göstermektedir. Bu içerik ve yayınların sorumluluğu sadece hizmete sunan tüzel kişilere aittir. İçeriği inceleyip politikamıza ve yasalara aykırı bir durum gözlemlersek yayından kaldırma hakkımızı saklı tutarız. Ancak tüm yayınları inceleyeceğiz sözü vermiyoruz.

Sitemizi kullanmanızla ilgili olarak size ileti, duyuru ve benzeri döküman gönderebiliriz. Bunları almamayı tercih edebilirsiniz.

Sitemizin mobil kullanımı da mevcuttur. Bunları değiştirmeye, politikalarımıza ve yasalara uygun olmayacak şekilde düzenlemeye kalkmayın.

Teknik Yazılar Hesabınız

Bazı Hizmetlerimizi kullanabilmeniz için bir Teknik Yazılar Hesabınızın olması gerekebilir. Bu hesap size sitemizde misafir yazarlık veya üyelik hakkı tanımaktadır. Teknik Yazılar Hesabınızı korumak için şifrenizi gizli tutun. Teknik Yazılar Hesabınızda veya Teknik Yazılar Hesabınız üzerinden yapılan etkinliklerin sorumluluğu size aittir. Teknik Yazılar Hesabınızın şifresini farklı sitelerde tanımlamamaya çalışın. Şifrenizin veya Teknik Yazılar hesabınızın yetkisiz olarak kullanıldığını öğrenirseniz şifrenizi değiştirerek bize mail atın.

Gizlilik ve Telif Haklarının Korunması


Teknik Yazılar’ın gizlilik politikaları, Sitemizi kullandığınızda kişisel verilerinizi nasıl ele aldığımızı ve gizliliğinizi nasıl koruduğumuzu açıklar. Hizmetlerimizi kullanarak, Teknik Yazılar’ın bu verileri gizlilik politikasına uygun şekilde kullanabileceğini kabul etmiş olursunuz. Bu konudaki sorularınız ile ilgili Teknik Yazılar’ın İletişim sayfasından bize ulaşabilirsiniz. Sitemizde telif hakkını ihlal eden içeriklerden içeriği yayınlayan yayıncılar sorumludur.

Hizmetlerimizdeki İçerikleriniz

Kullandığınız bazı hizmetlerimiz yayın yapmanıza, içerik eklemenize ve iletişim kurmanıza açıktır. Bu yaptığınız her türlü işlem size aittir ve Teknik Yazılar 'a kullanım, saklama ve değiştirme hakkını vermiş olursunuz. Bu kullanımdan fikri mülkiyet hakkınızı kaybetmezsiniz. Sitemizi kullanmayı bıraksanız dahi sitemiz üzerindeki yayınlarınız kalacaktır.

Hizmetlerimizdeki Yazılımlar hakkında

Sitemizde Google ürünü olan Blogger altyapısı kullanılmaktadır. İşlemlerinizi Google güvencesi altında yaparsınız.

Hizmetlerimizin Değiştirilmesi ve Kaldırılması

Hizmetlerimizi kullanmayı biz  istemesek de dilediğiniz zaman sonlandırabilirsiniz. Hizmetlerimizi düzenli periyotlarla değiştirip düzenliyoruz. Bu değişiklikler bazı hizmetleri kullanmanızı engelleyebilir veya askıya alabilir. Gerektirdiği zaman hizmeti tamamen kaldırma hakkını elimizde tutarız.

Garantilerimiz ve Reddettiğimiz Sorumluluklar


Hizmetlerimizde belirttiğimiz konularda sorumluluk almıyoruz ve garanti vermiyoruz.

TEKNİK YAZILAR OLARAK SİTE ÜZERİNDEKİ  GİZLİLİK POLİTİKASI VE BELİRTİLEN EK ŞARTLAR ÜZERİNDE VAATLERDE BULUNMUYORUZ. MESELA SİTE ÜZERİNDE BELİRTİLEN YAYINLARIN KESİN DOĞRULUĞUNU GARANTİ ETMİYORUZ. AYRICA ÜÇÜNCÜ TARAF YAYINCILARIN İÇERİKLERİYLE İLGİLİ ÜZERİMİZE SORUMLULUK ALMIYORUZ.  BU KONULARDA YASALARIN İZİN VERDİĞİ ÖLÇÜDE HAREKET EDİYORUZ.

Hizmetlerimizden doğan sorumluluklar

YASALARIN ÇERÇEVESİNDE, TEKNİK YAZILAR  KAYBEDİLEN VERİLERDEN KARLARDAN VEYA İÇERİKLERDEN DOLAYI SORUMLU KABUL EDİLEMEZ VEYA TAZMİNAT ÖDEMEYE MAHKUM EDİLEMEZ.

YASALARIN İZİN VERDİĞİ ÖLÇÜLER DAHİLİNDE, HER TÜRLÜ ZIMNİ GARANTİ DAHİL OLMAK ÜZERE İŞBU ŞARTLARDAN KAYNAKLI HERHANGİ BİR DAVADA, TEKNİK YAZILAR’IN TOPLAM SORUMLULUĞU, DAVA KONUSU HİZMETLERİ KULLANMAK İÇİN ÖDEDİĞİNİZ TUTARLA (VEYA TERCİH ETMEMİZ HALİNDE, HİZMETLERİ SİZE YENİDEN VERMEMİZLE) SINIRLIDIR.

TEKNİK YAZILAR HİÇBİR DURUMDA, MAKUL ÖLÇÜDE ÖNGÖRÜLEBİLİR OLMAYAN HİÇBİR KAYIP VEYA ZARARDAN SORUMLU DEĞİLDİR.

Hizmetlerimizin işletmelerde kullanımı

Hizmetlerimizi ve içeriklerimizi bir işletme adına kullanıyorsanız, işbu şartlar söz konusu işletme tarafından kabul edilir. İşletme, Hizmetlerin kullanımından veya şartların ihlal edilmesinden kaynaklanan, her türde kayıplar, mahkeme masrafları ve avukatlık ücretleri dahil olmak üzere tüm talep, dava veya yasal işlemlere karşı Teknik Yazılar’ı ve çalışanlarını masun tutmayı ve tazmin etmeyi kabul eder.

İşbu Şartlar hakkında

İşbu şartları veya ek bir şartı (örneğin yasa ve hizmet değişiklikleri) değiştirebiliriz. Şartlara düzenli aralıklarla bakmanız sizin sorumluluğunuzdadır. Bu şartlarda değiştirilen kısımla ilgili bildirimi bu sayfada yayınlarız. Değişiklikler geriye dönük olmamakla beraber en az on dört gün içinde yürürlüğe girer. Ancak yasalarla ilgili kurallar hemen devreye alınır. Değiştirilen şartı kabul etmiyorsanız, ilgili Hizmeti kullanmayı bırakmalısınız.

Ek şartlar ile bunlar arasında bir uygunsuzluk varsa, yeni yayınlanan ek şartlar geçerlidir.

Bu şartlar Teknik Yazılar ile sizin aranızdaki ilişkiyi denetler. Bunlar herhangi bir üçüncü tarafa hak sağlamaz.

Bu şartlara uymamanız halinde eyleme geçmezsek, bu sahip olabileceğimiz herhangi bir haktan sonradan kullanmak için vazgeçtiğimiz anlamına gelmez.

Belirli bir kural işlemez duruma gelirse, bu durum diğer şartları etkilemez.

İşbu şartlardan veya Hizmetten doğan veya onlarla bağlantılı her türlü anlaşmazlıkta, sözleşme hükümlerinden doğacak ihtilaflarda, her iki tarafın öncelikle iyi niyetle yaklaşımlarının netice vermediği durumda AYDIN/ TÜRKİYE mahkemeleri ve icra daireleri yetkili olacaktır.

Teknik Yazılar ile nasıl iletişime geçeceğiniz konusunda daha fazla bilgi için lütfen fdemirbas09@gmail.com adresine mail atınız.