Hakkımızda

     Teknik bir yazı deyince genelde insanlar, yaklaşmaktan korkmakta, okumaktan çekinmekte ve sanki okurken hiçbir şey anlamayacağı hissiyatına kapılmaktadır. Ama gerçekte bu ön yargılı bir yaklaşımdır. Aslında teknik bir yazı insanlara bir konu hakkında bilmesi gereken tüm ayrıntıları vermektedir. Bende bu siteyi oluştururken insanların sıkılmadan okuyacağı, korkmadan girebileceği bir site oluşturmayı hayal ettim. Tüm temennim bunu başarabilmektir. Sonuçta kimseye evrenin sırrını buldurmaya çalışmayacağız. Teknik bir yazıda amaç her şeyden önce; doğru bilgi vermesi, anlatılmak isteneni kısa ve öz olarak sıkmadan aktarması, pratik bilgilerin uygulamaya dönük olması ve okuyana bir değer katması beklenir. Direkt veya dolaylı olarak değer katması, bir okurun en büyük beklentisidir. Teknik Yazılar'da bulunan tüm içerikler , bu amaca hizmetle oluşturulmaktadır.


     Ben Fatih Demirbaş... Teknik Yazılar sitesini blogger üzerinden 2015 yılı başında kurdum. 2016 yılında domain alarak www.teknikyaz.com sitesini kurdum. Aynı zamanda çalıştığım şirkette yayınlanmakta olan Jantsa Dünyası Dergisi'nde de yazarlık yapıyorum. Dergide yayınlanan yazılarımı bu sitede de bulabilirsiniz. Siteyi kurma amacım; teknik bilginin gün geçtikçe öneminin azaldığı günümüzde bilgi birikimimi gelecek kuşaklara çıkar beklemeden aktarmak ve teknik konuda sitemi herkese hitap edecek konuma getirmek. Ayrıca basit ve herkesin anlayabileceği yazılarla teknik bilgiyi herkese sevdirecek teknik bilgi kaynağı oluşturmak... Her şeyi biliyorum demiyorum ancak ben biliyorsam, size de aktarabilmek bana ayrı bir onur ve mutluluk verecektir.

     Teknik bilgi amacını benimseyen bu yazılar, hayatınızda karşınıza çıkacak sorunlarda size ışık tutacağını ümit ediyor, sadece küçük bir tebessüm ve teşekkür bekliyorum. Bu sitede magazin haberleri, futbol iddia oranları veya asparagas türünden sözde habercilik yazıları bulamazsınız. Teknik Yazılar' ın kapısı paylaşmayı seven, emeğe değer veren “değer katmak” amacını benimseyen herkese açıktır. Bunun bir istisnası yoktur.


     Sonuç olarak; Teknik Yazılar, paylaşmayı bilen herkesin severek takip edeceği bir site olacaktır. Bizi severek takip etmeniz dileğiyle...


Küçük bir not: Amacımıza katkı sağlamak için; misafir yazarımız olarak bizi onurlandırabilirsiniz. 
Mail: info@teknikyaz.club